Dálkové plavání na Seči

20.6.2022 Sportovní novinky

V sobotu a v neděli se Sečské přehradě uskutečnil 48. ročník Memoriálu Miroslava Kroufka, v jehož rámci se uskutečnilo i Mistrovství ČR na 10 km. Tak s ohledem na blížící se domácí šampionát v bazénu startovala na této trati jen Tereza Víchová a časem 2:44:51,9 obsadila v kategorii mladších juniorek 11. místo. Protože voda měla krásných 22°C v rámcových závodech startovali i další naši „bazénoví“ plavci. Na 5 km žen, letos poprvé, startovala Ida Ferrara a doplavala na 9. místě v čase 1:15:01,9, na trati 3 km startovala Mája Kopáčová, která znovu přesvědčivě vyhrála v čase 37:27,3, v soutěži mužů byl Jan Pecina 11. (47:32,3), na nejkratší trati 1 km mužů skončil Filip Vyhlídal druhý (13:59,5) a Veronika Dvorská v kategorii žen vyhrála (13:26,3).

Domácí šampionát v bazénu je na pořadu 30. 6. – 3. 7. v pražském Podolí.