Atletika


Pardubické sportovní gymnázium vzniklo v roce 1984, vyrostla zde řada mistrů České republiky, reprezentantů ČR, nejlepší startovali na vrcholných světových akcích, olympijských hrách, mistrovstvích světa i Evropy.


Link – rekordní listina gymnázia

Výsledky


TRÉNINKOVÉ PODMÍNKY

Tréninkové podmínky umožňují vysoce kvalitní celoroční přípravu všech disciplín, vybavená hala, vrhačské zázemí, součástí haly je vybavená posilovna. Pro sportovní přípravu je k dispozici herní hala (palubovka) a menší tělocvična přímo v areálu školy, další výtečně vybavená posilovna, tréninkové podmínky v Pardubicích si vyzkoušel v letech 1990-96 desetibojař Roman Šebrle, olympijský vítěz 2004 a bývalý světový rekordman.

Každoročně jsou pořádány v rámci tréninkové přípravy výcvikové kempy, kondiční soustředění na horách, kemp jarního přípravného období s rychlostně technickým či speciálním zaměřením, během srpna pak kondičně herní a technické soustředění, někdy studenti absolvují i soustředění v Itálii či na Kanárských ostrovech. Vybraní jsou uvolňováni na výcvikové tábory dorostenecké a juniorské reprezentace.

Studenti mají do sportovní přípravy začleněnou pravidelnou regeneraci v areálu školy, pravidelné lékařské prohlídky a průběžné sledování zdravotního stavu. Gymnázium spolupracuje se specializovanými lékaři v Pardubicích, Hradci Králové, Chrudimi, Praze a finančně se podílí na úhradě prohlídek.


TRENÉŘI

Působí zde celkem čtyři profesionální trenéři. Specializací zabezpečují celý rozsah tréninku všech atletických disciplín. Dokáží v každém objevit to, na co má a ve které disciplíně se mu bude dařit nejvíce. Jsou zkušení a mají za sebou mnoho trenérských úspěchů a výborných svěřenců. Od roku října 2017 nastoupil trenér hodů a vrhu, Ing. Milan Brzek, víceboje zajišťuje Mgr. Miroslav Nosek, běžecké disciplíny Mgr. Helena Kramářová, sprint a skoky Mgr. Jaroslav Jón, více kontakty


PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY

Od roku 2009 byly sportovní gymnázia zařazeny mezi speciální výběrové školy, stejně jako např. konzervatoře a tím se přihlášky ke studiu podávají již do 30. listopadu! Talentové zkoušky se konají v lednu a přijímací zkoušky z Českého jazyka a Matematiky v dubnu. Tento dřívější termín talentových zkoušek je velkou výhodou pro všechny zájemce o studiu u nás – přihláška vůbec nikoho neomezí v podání jiné přihlášky na další střední školu,kde je termín odeslání přihlášek až do konce února. V té době již uchazeči mají k dispozici výsledek talentové zkoušky. Navíc pořádáme s předstihem zkušební talentové zkoušky v listopadu a prosinci, kde si každý bez obav může vše vyzkoušet.


JAK POSTUPOVAT?

1/ podat včas přihlášku na Sportovní gymnázium Pardubice

2/ dostavit se k talentovým zkouškám v listopadu nebo prosinci

3/ dostavit se k přijímacím zkouškám

Jednoznačně ale doporučujeme navštívit školu a získat osobně bližší informace ve dnech otevřených dveří, poslat kontakt na sebe a my Vás můžeme sami kontaktovat, nebo lze využít i nabídky účasti na některém výcvikovém táboře k seznámení s tréninkovou skupinou.


SPOLUPRACUJEME

zejména s lídry mezi sportovními kluby obou sousedících krajů