OHLÉDNUTÍ ZA ATLETICKÝM VÍKENDEM

14.5.2024 Sportovní novinky

Tento víkend byl ve znamení ligových utkání dospělých, kde se blýsklo hned několik atletů Sportovního gymnázia Pardubice.

Extraliga (Praha Juliska)

Skvělou formu v úvodu sezóny potvrdil junior David Jarolímek, když v dresu TJ Sokol Hradec Králové dotíral na své seniorské kolegy z reprezentace. Jeho náčiní doletělo na metu 51,41 metrů a první start i utkání mezi dospělými si zapsal jako velmi úspěšný. Nejvyšší příčky atakoval také Jakub Racek, který se jako junior dokázal významně prosadit v extralize mužů a obsadil ve skoku vysokém pro Hvězdu Pardubice 4. místo výkonem 193 cm. Vynikajícím výkonem se prezentovala ještě krátká štafeta Hvězdy Pardubice, která v čistě juniorském složení obsadila 6. příčku a kvalitní čas 42,44 znamená průběžné 1. místo národních juniorských tabulek. Součástí této štafety bylo hned trio našich studentů Racek, Havelka a Tobiška. Za zmínku stojí i výkon Milana Tobišky 10,95 z individuální stovky.

V soutěži se představilo i několik našich absolventů. Při absenci Lady Vondrové se nejlépe dařilo Ladě Dvořákové (rozené Novákové), která doběhla na 3. místě v běhu na 3000 m.

I. Národní liga (Stará Boleslav)

Další výkony našich studentů víkendu byly k vidění ve Staré Boleslavi, kde hradecké ženy zastupovaly letošní maturantka Anna Procházková hodem 40,34 metrů potvrdila letošní diskařskou formu. Z dalších lze vyzdvihnout bodově nejúspěšnější závodnici hradeckého Sokola, Danielu Hořejší, která bodově excelovala v kladivu, disku i kouli.

II. Národní liga (Ústí nad Orlicí)

Většina našich atletů se představila na utkání 2. národní ligy v Ústí nad Orlicí. I zde byla k vidění řada výkonů, které by uspěli v celorepublikovém měřítku. Skvělou formou se na Jaře prezentuje Jiří Winkler. V běhu na 100 m si vytvořil nový osobní rekord 10,94 a obsadil 2. příčku. V dálkařském sektoru obsadil 3. místo, ale narozdíl od minulého týdne sedmimetrová hranice tentokrát odolala. Velkou atletickou podívanou byl souboj žen v dálkařském sektoru, kde zvítězila Denisa Košťálová a výkonem 559 cm se zařadila na 5. místo národních tabulek mezi dorostenkami. O pouhé 3 cm za ní skončila naše absolventka Simona Ručová a 5. příčku obsadila výkonem 546 cm Lucie Kvapilová. Kvalitního výkonu 50,04 dosáhla štafeta 4x100 m ve složení Hynková, Bajerová, Ouhrabková a Košťálová a ač jsou věkem všechny ještě dorostenky, tímto výkonem se v soutěži žen dokázaly prosadit na 3. místo. V soutěži také startovala celá řada absolventů Sportovního gymnázia Pardubice. Kromě výše zmíněné Ručové se skvěle dařilo také Ondřeji Mikešovi, který v novém osobním rekordu 61,47 m obsadil 2. místo v soutěži oštěpařů.