Atletika


ATLETIKA

je kmenovým sportem Sportovního gymnázia Pardubice a nabízí tak podporu ve studiu zejména studentům, kteří

  • milují sport a chtějí optimálně propojit studium a sportovní přípravu,
  • chtějí harmonicky rozvíjet svoji osobnost,
  • chtějí zlepšovat svou výkonnost,
  • chtějí se v budoucnu věnovat trenérské práci nebo jinak pracovat pro atletické hnutí.

Od roku 2009 jsou sportovní gymnázia řazena mezi speciální výběrové školy, stejně jako např. konzervatoře, proto je nezbytné podat >>>PŘIHLÁŠKU KE STUDIU do 30. listopadu!<<<

Talentové zkoušky se konají v lednu, přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky v dubnu. Tento dřívější termín talentových zkoušek je výhodou pro všechny zájemce o studium, přihláška neomezuje podání jiné přihlášky na další střední školu, kde je termín odeslání přihlášek do konce února. V té době již uchazeči mají k dispozici výsledek talentové zkoušky. K tomu gymnázium pořádá s předstihem zkušební talentové zkoušky v listopadu a prosinci.

TRÉNINK UCHAZEČŮ

V říjnu a listopadu připravujeme atletické čtvrtky pro trénink uchazečů, stejně se můžete hlásit i na sobotu dopoledne. Nezbytné je předem svůj zájem ohlásit e-mailem, aby trenéři mohli svůj program upravit. Cílem je seznámení s prostředím školy, staršími studenty, tréninkovými skupinami a v neposlední řadě i s trenéry.

Neváhejte volat o více informací 607772590.

CO JE NEZBYTNÉ?

Ze zkušeností zejména doporučujeme navštívit školu, absolvovat trénink uchazečů a získat osobně bližší informace ve dnech otevřených dveří. Neváhejte oslovit přímo trenéra, nebo poslat svůj kontakt a my se s Vámi spojíme. Po dohodě s trenérem se lze zúčastnit některého výcvikového tábora a zajistit velmi důležitou možnost seznámení s tréninkovou skupinou.

NAŠI TRENÉŘI

jsou zkušenými odborníky s mnoha trenérskými úspěchy. Gymnázium má plný trenérský rozsah atletických disciplín

KLUBOVÁ SPOLUPRÁCE

se na našem sportovním gymnáziu rozvíjí především se sportovními kluby Královéhradeckého a Pardubického kraje, ale trenérské vazby mají celorepublikový dosah. V současnosti na gymnáziu studují členové klubů ŠAK Pardubice, AC Pardubice, Hvězda Pardubice, Atletika Chrudim, AC Choceň, TJ Jiskra Litomyšl, TJ Sokol Hradec Králové, Atletika Polička, AC Čáslav, Lokomotiva Trutnov, TJ Jiskra Ústí nad Orlicí.

SPORTOVNÍ PŘÍPRAVA

a celoroční podmínky, pokrytí všech disciplín, vybavená hala, skokanské a vrhačské zázemí, vybavená posilovna, atletický tunel, to vše nabízí sportovní gymnázium v Pardubicích. Výhodou je pro studenty možnost pravidelné regenerace a fyzioterapeut přímo v areálu školy, podporované lékařské a sportovní prohlídky, průběžné sledování zdravotního stavu. Gymnázium spolupracuje se specializovanými fyzioterapeuty a lékaři v Pardubicích, Hradci Králové, Dříteči, Chrudimi i Praze a finančně se podílí na úhradě prohlídek.

Zázemí gymnázia využil pro svůj výkonnostní rozvoj v letech 1990-96 i desetibojař Roman Šebrle, olympijský vítěz 2004 a bývalý světový rekordman.

Standardem jsou minimálně tři výcvikové kempy ročně, prosincové kondiční soustředění v horách, jarní přípravný kemp s rychlostně technickým či speciálním zaměřením, během srpna pak kondičně herní a technická soustředění. Někteří studenti absolvují mimo to i soustředění v zahraničí, z těch posledních to bylo v Itálii či na Kanárských ostrovech. Studenti jsou běžně uvolňováni na akce a výcvikové tábory dorostenecké a juniorské reprezentace či specializované kempy SCM.

ODKAZY A JINÉ INFORMACE

NABÍDKA KE STUDIU

KRITÉRIA PŘIJETÍ NA ŠKOLU

TALENTOVÉ ZKOUŠKY

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

DOMOV MLÁDEŽE-UBYTOVÁNÍ

ATLETICKÉ REKORDY GYMNÁZIA

KE STAŽENÍ