PLAVCI OVLÁDLI SEMIFINÁLE MČR DRUŽSTEV

3.3.2023 Sportovní novinky

V sobotu a v neděli se v Ústí nad Labem uskutečnilo semifinálové kolo Mistrovství ČR družstev, kde startovali i naši plavci v barvách SCPA Pardubice. V družstvu mužů se nejvíce dařilo Danu Gracíkovi, který vyhrál 50 VZ a 100 M, druhý skončil na 100 VZ a 100 Z a konto klubu zatížil nejvíce body – 3 520. Svým dílem bodů přispěl i trenér naší školy Pavel Janeček (podílel se na vítězství štafet na 4x100 PZ a 4x100 VZ). „Áčko“ mužů tak bez problémů vyhrálo „českou“ skupinu a v konečném pořadí (spolu s moravskou skupinou, která plavala ve Zlíně) dál kráčí za obhajobou z loňského finále v Českých Budějovicích. V „béčku“ pak barvy hájili Adam Petrů a Filip Vyhlídal, naopak chyběl nemocný Max Havlena. I přes dílčí úspěchy – Adam 2x porazil na 100 P a 200 P plavce z „áčka“, konečné 19. místo na postup do finále 2. ligy nestačilo.

Do finále 1. ligy postoupilo z 3. místo i „A“ družstvo žen, bohužel stále bez nemocné Natky Jandíkové. Potěšily však ženy z „B“ družstva, které po 1. kole figUrovaly na 20. místě, ale dokázaly se posunout na 12. místo, které zaručuje finále 2. ligy. Tam plavaly Veronika Dvorská a Kája Teplá.

Ve Zlíně startovala družstva PK Pardubice, kde plavali i oba naši plavci Mája Kopáčová (mj. 2. na 400 VZ a dvakrát 4. na 100 Z a 200 VZ) a Filip Patlevič. I jejich družstvům se dařilo a muži postoupili ze 14. a ženy z 15. místa.

Finále 1. a 2. ligy se uskuteční 18. – 19. března 2023 v Pardubicích.