PLAVECKÁ MEDAILE Z RAČIC

5.9.2023 Sportovní novinky

V Račickém kanále tentokrát o medaile bojovali plavci na Mistrovství ČR v dálkovém plavání. Přihlásilo se celkem 422 plavců a v některých kategoriích byla pěkná tlačenice. V sobotním mistrovském závodě na 5 km žen skončila na 2. místě Mája Kopáčová, která těsně prohrála s Lenkou Pavlackou (před týdnem ještě Štěrbovou ?) o 0,8 s - 1:01:02,0 resp. 1:01:02,8, ale v kategorii starších dorostenek jasně vyhrála. Druhou zlatou pak přidala ve štafetě 4 x 1,25 km v barvách PK Pardubice v kategorii dorostu a kadatek. Třetí zlato pro naši školu vylovil trenér Tomáš Neterda v kategorii M-H (1:44:35,7).

V nedělním rámcovém závodě Českého poháru plavala Mája závod na 10 km, který ovládla časem 2:16:01,5 a vyzkoušela si tak trať, která ji čeká na konci června v Řecku na Mistrovství Evropy juniorů.