PRAHA 3. KOLO ČESKÉHO POHÁRU V PLAVÁNÍ

6.6.2022 Sportovní novinky

Od pátku do neděle se v otevřené podolské 50tce uskutečnilo 3. kolo Českého poháru, kde startovalo 650 plavců napříč českými kluby a na startu byli i plavci z Izraele, Německa, Norska a Slovenska. Pro české plavce jedna z posledních možností, jak si zaplavat takové časy, které by je posunuly do startovní listiny na Mistrovství ČR, které se na přelomu června a července uskuteční právě v Podolí.

Z našich plavců se nejvíce dařilo Pavlu Janečkovi a Máje Kopáčové. Pavel byl v sobotním odpoledním finálovém bloku nejdříve 2. v "B" finále na 50 VZ (24,42) a pak 5. ve finále "A" na 50 m znak (27,56). To byly disciplíny ještě z pátečního odpoledne. Pak vyhrál ve své nejsilnější disciplíně 100 m motýlek v čase 56,06 a na 400 PZ doplaval pátý 4:51,56. Mája začala 5. místem v „B“ finále na 50 VZ (27,71), na stupně vítězů se dostala na 50 m znak (3. – 31,22) a na 200 m znak (2. – 2:25,93).

Do nedělního odpoledního finálového bloku se dostal opět Pavel, který byl druhý na 200 M. Tento závod se plaval jako memoriál Jana Passera a Pavel tam dosáhl času 2:04,51. Stejné místo obsadil i na 200 PZ, kde zaplaval čas2:11,19. Mája na 100 m znak skončila pátá (1:07,79) a v posledním finále, královské disciplíně 100 VZ, vyhrála "béčko" v nejlepším osobním čase 1:00,33.

Na startu byli i další naši plavci, kteří sice zůstali před branami finále. Přesto si celá řada z nich vytvořila nejlepší osobní časy a můžou být s výkony na těchto závodech spokojeni. Z některých výkonů:

- Helena Blahová 100 P 1:20,98

- Veronika Dvorská 50 P 35,88

- Anna Pátková 200 Z 2:36,

- Filip Patlevič  50 VZ 26,89  200 VZ 2:06,63

- Filip Vyhlídal  100 M 1:02,75

ČESKÁ TŘEBOVÁ Krajský přebor

Tady startovala jen Ida Ferrara, která svých šest disciplín postupně přetavila v čtyři první místa (100 P, 100 PZ, 100 Z a 200 Z) a ve dvě 2. místa (50 a 100 VZ).

DÁLKOVÉ PLAVÁNÍ

Začal i seriál závodů v dálkovém plavání, kde zatím startuje jen Tereza Víchová. Ta byla minulý týden v Plzni na Boleváku, kde startovala na trati 10 km a v kategorii žen obsadila 12. místo v čase 2:44:44,0. Tuto sobotu startovala na rybníce Špinka, kde byla znova na trati 10 km v kategorii žen čtvrtá (2:55:11,8). Tuto sobotu bude startovat v Tovačově na trati 15 km.