VELKÁ CENA PARDUBIC

14.5.2024 Sportovní novinky

Od pátku do neděle se uskutečnilo 2. kolo Českého poháru jako Velká cena města Pardubic. Na startu bylo 550 plavců z 83 oddílů České a Slovenské republiky, Maďarska, Sýrie, Kolumbie a Maroka.

Neztratili se ani naši plavci. Z dopoledních rozplaveb do finále se probojovala maturantka Natálie Jandíková, kde skončila třetí na 200 P, čtvrtá pak na 100 P (tento závod vyhrála Lydie Štěpánková), Marie Kopáčová skončila pátá na 1500 VZ, šestá byla na 200 VZ, sedmá na 200 Z a vyhrála „B“ finále na 400 VZ (čas by pak v „áčku“ stačil na třetí místo…). Po návratu ze soustředění na Kypru se nejvíce dařilo Adamovi Petrů, který v osobních rekordech byl pátý na 200 PZ, sedmý na 200 P a na 400 PZ, zlepšila se i Veronika Dvorská na všech prsařských tratích – sedmá na 200 P, druhá a pátá v „B“ na 50 P, resp. 100 P. Bez finálového umístění, ale přesto s vylepšením osobních rekordů se prezentovali i Tomáš Sláma (50, 100 a 200 P) a Bára Vencálková (100 M a 100 VZ).

Pro juniory to byla poslední možnost, jak se kvalifikovat na LMČR, která se za 14 dní plave v Praze Podolí.